
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SkyCap® SR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.33 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.360" (9.14mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.200" (5.08mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SR305C334JAA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 3300PF 200V C0G/NP0 RAD
CAP CER 12PF 100V C0G/NP0 RADIAL
CAP CER 0.022UF 16V Y5V 0402
CAP CER 0.33UF 50V X7R RADIAL
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD
CONN RCPT MALE 12POS GOLD CRIMP
CABLE 5X2.5 PVC BK UNSH G/Y D11.