
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1.7 pF |
| Tolerance: | ±0.1pF |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 8000 |
Current price of 0603J1001P70BQT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.22UF 16V X7R 1206
CAP CER 0805 10NF 10V ULTRA STAB
CAP CER 1.5UF 25V X5R RADIAL
CAP CER 0.027UF 100V X7R 1206
CAP CER 1.7PF 100V C0G/NP0 0603
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB
CONN RCPT 2POS IDC 26AWG TIN