
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C900AC SFTY X1-400 Y2-250 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 100 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 400VAC |
| Temperature Coefficient: | Y5P (B) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.276" Dia (7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of C901U101KYYDAAWL45 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 100PF 5KV C0G/NP0 2225
CAP CER 0805 4.7NF 10V ULTRA STA
CAP CER 0.068UF 630V X7R 1808
CAP CER 2.2UF 16V X7R 1812
CAP CER 0805 620PF 25V ULTRA STA
CAP CER 100PF 400VAC Y5P RADIAL
CAP KIT CERAMIC 10PF-82PF 225PCS