
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GoldMax 300 Comm C0G |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 7500 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.200" (5.08mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.200" (5.08mm) |
| Lead Style: | Formed Leads |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of C317C752J5G5TA7301 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 2200PF 1.2KV X7R 1206
CAP CER 0.015UF 50V X7R 1210
CAP CER 100PF 100V X7R 0805
CAP CER 0805 1.8NF 25V ULTRA STA
CAP CER 7500PF 50V C0G/NP0 RAD
CAP CER 0402 5.6PF 10V ULTRA STA
OC-AT-S-FM-062F070O-055-1032