
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C900AC SFTY X1-440 Y2-300 |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 27 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 440VAC |
| Temperature Coefficient: | SL |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.276" Dia (7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.295" (7.50mm) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of C907U270JZSDBA7317 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 1812
CAP CER 15PF 200V C0G/NP0 0603
CAP CER 4700PF 250V X7R 0805
CAP CER 27PF 440VAC SL RADIAL
MEMS OSC XO 33.3300MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD