
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 30 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss, Ultra Low ESR |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.046" (1.17mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of 251R15S300FV4E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 3900PF 16V C0G/NP0 1206
CAP CER 0.027UF 25V C0G AXIAL
CAP CER 2200PF 16V X7R 0603
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL
CAP CER 30PF 250V NP0 0805
CAP CER 2700PF 100V C0G AXIAL
IC OSC PROG TIMER TSOT23-6