C1210C184J5JAC7800
Description
CAP CER 0.18UF 50V U2J 1210
DataSheet
C1210C184J5JAC7800 PDF
Type Description
Series:SMD Comm U2J
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.18 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, Low Dissipation Factor
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)