
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm U2J |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 7500 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | U2J |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL, Low Dissipation Factor |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.88mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C0805C752K4JAC7800 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 82PF 50V NP0 1206
CAP CER 0805 1.8NF 25V ULTRA STA
CAP CER 1800PF 50V X7R 0603
CAP CER 7500PF 16V U2J 0805
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT
PT 4C 4#20 SKT PLUG
FMBC EP FILTER 3PH 2ST 36A 760VA