
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ESD SMD Auto X7R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.068 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.034" (0.87mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C0603X683M3RECAUTO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 470PF 100V X7R 0603
CAP CER 1206 160PF 16V ULTRA STA
CAP CER 100PF 250V NP0 0805
CURRENT SENSE RESISTOR
CAP CER 0.068UF 25V X7R 0603
TRANS NPN DARL 45V 1A SOT223
XTAL OSC XO 156.254687MHZ LVDS