
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm X7R FO |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 4.7 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Open Mode |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.075" (1.90mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 |
Current price of C1210F475K3RAC7800 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1000PF 16V C0G/NP0 1808
CAP CER 560PF 500V X7R 1210
CAP CER 1200PF 250V X7R 1210
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1210
CAP CER 1206 10PF 50V ULTRA STAB
CAP CER 0.5PF 300V C0G/NP0 1206
HDM SMPR055F074F K (CUTS)