
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2.7 pF |
| Tolerance: | ±0.25pF |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | High Temperature |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of VJ0805A2R7CLEAJ32 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 25PF 50V C0G/NP0 1206
CAP CER 10000PF 630V X7R 1206
CAP CER 6800PF 100V X7R 0805
CAP CER 0.22UF 200V X7R 2220
CAP CER 1206 2.7PF 10V ULTRA STA
CAP CER 2.7 PF 500V NP0(C0G) 080
CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 2225