
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.068 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 30000 |
Current price of VJ0805Y683MXJMT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER
CAP CER MLCC
CAP CER 0.012UF 250V C0G 1812
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0805
CAP CER 1210 3.9PF 10V ULTRA STA
DIODE GEN PURP 600V 15A TO263AB
CONN RCPT MALE 4POS SOLDER CUP