
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Auto X7R Flex |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.047 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.039" (0.98mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C0805X473J5RACAUTO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 18PF 100V C0G/NP0 0603
CAP CER 3.9PF 200V C0G/NP0 0603
CAP CER 1210 30PF 10V ULTRA STAB
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
CONN RCPT FMALE 26P GOLD SLD CUP
RACK STEEL 17.5X21.3X61.2 GRY
ADH ESTER PIPE MARKER CARRIER 12