
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm X8R HT150C Flex |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1100 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Low ESL, Soft Termination, High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.039" (0.98mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C1210X112M8HAC7800 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 820PF 63V C0G/NP0 1812
CAP CER 1100PF 25V C0G/NP0 AXIAL
CAP CER 0.12UF 63V X7R 2225
CAP CER 0603
CAP CER 1210 1.1NF 10V ULTRA STA
SLIDE POT 500K OHM 0.2W TOP 30MM
CONN RCPT 58POS 0.1 GOLD PCB R/A