
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Cera-Mite 564R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 27 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 3000V (3kV) |
| Temperature Coefficient: | N2200 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.331" Dia (8.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.520" (13.20mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.252" (6.40mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 564R30GAQ27 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1206 2.2NF 10V ULTRA STA
CAP CER 9.5PF 100V NP0 0805
CAP CER 330PF 440VAC Y5T RADIAL
CAP CER 0.68UF 25V X7R 1206
CAP CER 27PF 3KV N2200 RADIAL
DIODE GEN PURP 600V 3A DO201AD
RLY SOCKET 40 SERIES W/095.71