
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 180 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination, High Voltage |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2211 (5728 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.100" (2.54mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of 2211YA250181FCTSP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0805 300PF 100V ULTRA ST
CAP CER 8200PF 16V X7R 0805
CAP CER 1000PF 5KV X7R 1812
CAP CER 5600PF 16V X7R 0603
CAP CER 180PF 250V C0G/NP0 2211
FIXED IND 12NH 1A 90 MOHM SMD
IC FPGA STRATIX 10 2912FBGA