
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 120 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2225 (5763 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2225J1000121FFT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 2.2UF 4V X7S 0805
CAP CER 1210 430PF 50V ULTRA STA
CAP CER 0603 10PF 16V ULTRA STAB
CAP CER 3300PF 16V X7R 0805
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 2225
CAP CER 220PF 250V NP0 0805
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL