
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm C0G |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 390 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.88mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C1206C391G5GACTU is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER
CAP CER 0.047UF 63V X7R 1206
CAP CER 51PF 100V NP0 1812
CAP CER 150PF 5KV X7R 1812
CAP CER 1500PF 2.5KV X7R 1825
CAP CER 390PF 50V NP0 1206
CAP CER 0603 200PF 100V ULTRA ST