
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GRM |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2.2 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.015" (0.39mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50000 |
Current price of GRM033R61A225KE47J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 680PF 63V C0G/NP0 1206
CAP CER 1210 2.7NF 10V ULTRA STA
CAP CER
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0201
CONN PLUG MALE 2P SILV SLDR CUP
CONN PLUG MALE 17POS GOLD CRIMP
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V