
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CBR-SMD RF C0G |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 8.2 pF |
| Tolerance: | ±0.1pF |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss, Ultra Low ESR |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.88mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of CBR08C829B5GAC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1500PF 250V C0G/NP0 RAD
CAP CER 33PF 1.2KV C0G/NP0 1206
CAP CER 270PF 500V NP0 1210
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0805
CAP CER 1.5PF 250V NP0 0603
CAP CER 150PF 250V C0G 0603
DP MANUAL BATT SWITCH 250A M10 L