
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ HIFREQ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1.7 pF |
| Tolerance: | ±0.5pF |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.024" (0.61mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 90000 |
Current price of VJ0402D1R7DLAAP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 2700PF 10V C0G/NP0 1206
CAP CER 1206 1.2PF 25V ULTRA STA
CAP CER 8200PF 630V X7R 2220
CAP CER 10000PF 630V X7R 1210
CAP CER 0.015UF 25V C0G AXIAL
CAP CER 1.7PF 50V C0G/NP0 0402
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0805