
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm X7R HV |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.068 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL, High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1808 (4520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.185" L x 0.079" W (4.70mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.085" (2.15mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 2000 |
Current price of C1808C683KDRACTU is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 5600PF 50V C0G/NP0 1825
CAP CER 0.056UF 50V X7R RADIAL
CAP CER 1210 20PF 10V ULTRA STAB
CAP CER 68PF 10V NP0 0603
CAP CER 0.068UF 1KV X7R 1808
LOW POWER, 3.3V, RS-232 LINE DRI
CBL ASSY 8POS MALE TO FEMALE 1M