MA0402XR471J500
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0402
DataSheet
MA0402XR471J500 PDF
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)