
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 15 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CC1206JRNPOABN150 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.68UF 25V X7R 1206
CAP CER 0.15UF 6.3V X7R 0402
CAP CER 4700PF 400VAC Y5V RADIAL
CAP CER 0.33UF 50V X7R 2220
CAP CER NPO 1206
CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 1210
IC REG CTRLR MULT TOPOLOGY 8SOIC