ECJ-ZEB1A682K
Description
CAP CER 6800PF 10V X5R 0201
DataSheet
ECJ-ZEB1A682K PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:6800 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)