C317C101JCG5TA
Description
CAP CER 100PF 500V NP0 RADIAL
DataSheet
C317C101JCG5TA PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm C0G HV
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:100 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, High Voltage
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.14mm)
Height - Seated (Max):0.224" (5.70mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)