VJ2220A222KBLAT4X
Description
CAP CER 2200PF 630V NP0 2220
DataSheet
VJ2220A222KBLAT4X PDF
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)