GMC21CG120G50NTD
Description
CAP0805 COG 12PF 2% 50V
DataSheet
GMC21CG120G50NTD PDF
Part Status:Active
Capacitance:12 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)