VJ0805Y392MXXCW1BC
Description
CAP CER 3900PF 25V X7R 0805
DataSheet
VJ0805Y392MXXCW1BC PDF
Part Status:Active
Capacitance:3900 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)