
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm X8R HT150C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 510 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Low ESL, High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of C1812C511J5HAC7800 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0201
CAP CER 560PF 63V X7R 0805
CAP CER 0.1UF 16V X5R 0402
CAP CER 0.033UF 50V X7R 1206
CAP CER 1812 510PF 50V ULTRA STA
CAP CER 680PF 2KV X7R 2225
LED SZR COOL WHITE 6500K 2SMD