
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | D |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 470 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | Y5P (B) |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.197" Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20000 |
Current price of D471K20Y5PH63J5R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER MLCC
CAP CER 3300PF 2.5KV X7R 2225
CAP CER 150PF 25V X7R 1206
CAP CER 470PF 100V Y5P RADIAL
CONN HEADER VERT 36000POS 2.54MM
FIXED IND 5.6UH 12A 11.5 MOHM
VFQFPN 7.00X7.00X0.80 MM, 0.50MM