
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.5 pF |
| Tolerance: | ±0.25pF |
| Voltage - Rated: | 150V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss, Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of 0805Y150P500CQT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.082UF 10V X7R 1825
CAP CER 300PF 25V NP0 0805
CAP CER 1206 82PF 25V ULTRA STAB
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1808
CAP CER 20PF 50V C0G/NP0 0402
CAP CER 0.5PF 150V C0G/NP0 0805
KEYPAD LEGEND