
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LD |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.1 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.037" (0.94mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 | ||
| 8000 | ||
| 12000 |
Current price of LD05YC104KAB2A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 560PF 5KV X7R 2220
CAP CER 4700PF 50V X7R 0805
CAP CER 4700PF 16V X7R 1808
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0805
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144TFBGA
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V 6A DPAK
ADJ PWR RES 82 OHM 200W CHAS MT