
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.015 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 1500V (1.5kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of 1812J1K50153MXR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0805
CAP CER 1800PF 16V X7R 0603
CAP CER 1UF 25V X7R 0603
CAP CER 820PF 500V X7R 1206
CAP CER 0.015UF 1.5KV X7R 1812
CAP CER 0603 1.2NF 10V ULTRA STA
XTAL OSC PROG XO HCSL 1.8V 50PPM