12067A6R8BAT2A
Description
CAP CER 6.8PF 500V NP0 1206
DataSheet
12067A6R8BAT2A PDF
Part Status:Active
Capacitance:6.8 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)