DE21XKY100JN2AM01F
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 10PF 250VAC SL RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
DE21XKY100JN2AM01F PDF
Type Description
Series:KY
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:10 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y2
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)