D103M47Y5UL6UJ5R
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 10000PF 500V Y5U RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
D103M47Y5UL6UJ5R PDF
Type Description
Series:D
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:Y5U (E)
Operating Temperature:-30°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)