
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm C0G |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.015 µF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.88mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C1210C153F5GAC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.022UF 200V C0G 2225
CAP CER 0.1UF 200V X7R 2225
CAP CER 5600PF 16V 0603
CAP CER 0.39UF 10V X7R 1206
CER CAP
LED WHITE 5000K 70CRI 3030
TOOL PRESS MANUAL CT SERIES CONN