
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm X8R HT150C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 18 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Low ESL, High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.88mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C0805C180M5HAC7800 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 68PF 1KV C0G/NP0 1812
CAP CER 1800PF 16V X7R 0805
CAP CER 5600PF 25V X7R 0805
CAP CER 0805 18PF 50V ULTRA STAB
CAP CER 10000PF 35V X7R 1206
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
TOOL PRESS APPLICATOR