
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ OMD |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 20 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination, High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1808 (4520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.086" (2.18mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20000 |
Current price of VJ1808A200KBCAT4X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 560PF 1.5KV C0G/NP0 1825
CAP CER 5.6PF 200V C0G/NP0 0603
CAP CER 62PF 25V NP0 0402
CAP CER 1206 18PF 16V ULTRA STAB
CAP CER 1100PF 25V U2J 0402
CAP CER 20PF 200V NP0 1808
CONN PLUG MALE 3P SILV SLDR CUP