
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 33 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2220 (5750 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of 2220Y2000330GCR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.012UF 500V X7R RADIAL
CAP CER 0.056UF 250V X7R 1808
CAP CER 0.33UF 25V X7R 2225
CAP CER 0805 750PF 25V ULTRA STA
CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 2220
XTAL OSC XO 622.0800MHZ LVPECL
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766