
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3900 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1825 (4564 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 1825Y0630392KCT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0603 4.3PF 10V ULTRA STA
CAP CER 180PF 100V X7R 0603
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1812
CAP CER 6800PF 50V X7R 0805
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 1210
CAP CER 3900PF 63V C0G/NP0 1825
IC REG LINEAR 5V 100MA DSO8