
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AxiMax 400 Comm C0G |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 4700 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of C430C472K2G5TA7200 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 120PF 250V C0G/NP0 2211
CAP CER 7.4PF 50V NP0 0402
CAP CER 0.015UF 25V U2J 1812
CAP CER 4.3PF 500V 1111
CAP CER 4700PF 200V C0G AXIAL
CONN HEADER VERT 17POS 2.54MM
GREEN CORPS CUT-OFF WHEEL