
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 100 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 630V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 1812CA101KAT1A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 330PF 500V X7R 2225
CAP CER 0.015UF 100V Y5V 1206
CAP CER 330PF 1.2KV X7R 2225
CAP CER 0402 430PF 10V ULTRA STA
CAP CER 100PF 630V C0G/NP0 1812
LINEAR ACTUATOR
POWER FIELD-EFFECT TRANSISTOR