
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 100 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 5000V (5kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1808 (4520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 12000 |
Current price of 1808J5K00101JXR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
KC-LINK 3640 7.5NF 1200VDC C0G
CAP CER 2200PF 16V X7R 0201
CAP CER 0.68UF 25V X7R 1206
CAP CER 100PF 5KV X7R 1808
MEMS OSC XO 38.4000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
CONN RCPT MALE 61POS GOLD CRIMP