CC0603ZPY5V7BB334
Description
CAP CER Y5V 0603
DataSheet
CC0603ZPY5V7BB334 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.33 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)