
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 390 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 1200V (1.2kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2225 (5763 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2225J1K20391MXT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER
CAP CER 8200PF 50V X7R RADIAL
CAP CER 0805 5.6NF 10V ULTRA STA
CAP CER 390PF 1.2KV X7R 2225
DIODE GEN PURP 400V 1A SUB SMA
DIODE SCHOTTKY 40V 1.5A SMINI2
CABLE FIBER OPTIC