
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FG |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 6800 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 630V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.236" (6.00mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of FG26X7R2J682KNT00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.012UF 10V X7R 1206
CAP CER 470PF 63V X7R 0805
CAP CER 0603 68PF 100V ULTRA STA
CAP CER 6800PF 630V X7R RADIAL
XTAL OSC XO 915.0000MHZ CML SMD
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412
SFERNICE THIN FILMS