CGA8N2X7R2A155K230KA
Description
CAP CER 1.5UF 100V X7R 1812
DataSheet
CGA8N2X7R2A155K230KA PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:1.5 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)