PZ0140WL50038CB1
Manufacturer
Vishay / Beyschlag
VIGOR # :
Description
CAP CER 50PF 16KV DISK
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
PZ0140WL50038CB1 PDF
Type Description
Series:P
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:50 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:16000V (16kV)
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C